Teknisyenlere Özel Eğitim Laboratuvarı

 

Diş teknisyenlerinin yeni teknolojilerden faydalanması adına Nişantaşı’nda bir eğitim laboratuvarı açtık. Vita ile ortak yapılan çalışma sonucunda açılan laboratuvarımızda hem Türkiye’deki hem Orta Doğu’daki teknisyenlere eğitimler verilecek.

 

Türkiye’deki diş teknisyenlerine daha iyi bir eğitim imkânı sunmak amacı ile tam donanımlı bir eğitim laboratuvarı kurma hedefimizi Nişantaşı’nda açtığımız yeni eğitim laboratuvarı ile gerçekleştirdik.

 

Vita ile ortak çalışmamız olan bu laboratuvarda hem Türkiye’deki diş teknisyenlerine eğitim verecek hem de Vita’nın Orta Doğu’daki teknisyenler için vermek istediği eğitimleri bu laboratuvarda düzenleyeceğiz.

 

29 Ocak’ta yapılan açılışta Vita Bölge Müdürü Sanjiv Gimmini ve Proje Koordinatörü Patrick Bayer de bizlerleydi. Başarı ile gerçekleştirdiğimiz hedeflerimizin Türkiye dental sektörüne katacağı faydanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz Türkiye’deki diş teknisyenlerine daha iyi bir eğitim imkânı sunmak için tam donanımlı bir eğitim laboratuvarı kurmaktı. Sadece malzemeyi satmak ya da pazarlamak değil malzemenin doğru şekilde doğru yerde nasıl kullanılması gerektiğini öğretmek çok önemli. Çünkü Türkiye’de diş teknisyenliği bir sınıf atladı ve artık neredeyse Avrupa koşullarına ulaştık. Durum böyle olunca bilgiye açlık ortaya çıktı. İnsanlar artık standart iş yapmak istemiyorlar. Daha bilinçli ve yüksek kalitede iş yapmak istedikleri için sürekli eğitim verilmesinin çok önemli olduğunu gördük.

 

Vita’nın yetkilileri ile konuştuğumuzda onların da Orta Doğu bölgesindeki teknisyenleri eğitebileceği bir laboratuvar arayışı içinde olduklarını öğrendik ve bu laboratuvarı aynı zamanda Orta Doğu bölgesindeki teknisyenleri eğitmek için de kullanalım fikri ortaya çıktı. Orta Doğu’dan gelecek teknisyenler için Almanya’ya gitmektense Türkiye’nin yeri lojistik olarak daha iyi. Dolayısı ile Vita’nın eğitimlerini burada vermesi fikri mantıklı bir karar oldu.

 

Bu laboratuvarda diş hekimlerine de eğitim verilecek ama ağırlıklı eğitimler diş teknisyenleri için yapılacak. Laboratuvarımız hem uygulamalı hem teorik eğitimlerin verilebileceği şekilde dizayn edildi. Şu anda 8 kişilik uygulamalı bir eğitim alanımız, 25 kişilik de teorik eğitim verebileceğimiz salonumuz var. En son teknolojileri kullanarak gerek CAD-CAM gerekse diğer klasik çalışmalardaki eğitimlerimizi burada sürdüreceğiz.